NAGRZEWNICA GAZOWA EOLO NBC

NAGRZEWNICA GAZOWA EOLO NBC

Nowe portfolio nagrzewnic powietrza gazowych EOLO NBC to urządzenia przeznaczone do ogrzewania powierzchni średnio i wielkokubaturowych.Wszystkie 8 modeli rozpoczynając od EOLO NBC 15 aż po EOLO NBC 100 są dostępne w wersji z wentylatorami osiowymi, jak i odśrodkowymi. Posiadają zdecydowania lepsze osiągi od poprzedniej generacji EOLO BL. Wystarczy sprawdzić wartości wydatków przepływu powietrza, czy też sezonowej sprawności energetycznej.

Dla tej wersji nagrzewnic bez odprowadzania kondensatu proponujemy nagrzewnice z możliwością instalacji pod stropem do wielkości 65 włącznie dla wentylatora osiowego. Dla wszystkich modeli nagrzewnic gazowych NBC z wentylatorem odśrodkowym i nagrzewnic EOLO NBC z wentylatorem osiowym o wielkości 85 i 100 proponujemy rozwiązanie z kolanem wyrzutu powietrza.

Wszystkie dotychczasowe akcesoria stosowana dla nagrzewnic gazowych EOLO BL można bezproblemowo zastosować do obecnej generacji.

Nagrzewnice gazowe EOLO NBC to nowa generacja nagrzewnic powietrza firmy Systema Polska, która nie tylko spełnia wymagania Dyrektywy UE ErP 2021, ale dzięki swojej elastyczności umożliwia  zmianę na nagrzewnicę gazową BC.Druga część tekstu z serwisu wentylacyjny.pl.
Dlaczego jest to takie istotne?

Obecnie jednym z ważnych kryteriów wyboru tego typu urządzeń jest sezonowa efektywność energetyczna. Portfolio nagrzewnic gazowych EOLO BC charakteryzuje się większą o około 7-8% wartością sezonowej efektywności energetycznej niż nagrzewnice gazowe NBC. Oznacza to, dzięki zastosowaniu nagrzewnicy EOLO BC znaczne oszczędności w zużyciu gazu w porównaniu do innych nagrzewnic, w tym EOLO NBC. Jednak, w przypadku nagrzewnicy gazowej EOLO NBC istnieje możliwość szybkiej i prostej adaptacji do wersji BC.

Nagrzewnica NBC posiada identyczną konstrukcję wymiennika i taki sam materiał wykonania jak Nagrzewnica BC. Co więcej, konstrukcja pozwala na taką zmianę, która umożliwia dostosowanie wymiennika do wersji nagrzewnicy EOLO BC. Wtedy takie parametry jak sezonowa wartość energetyczna zwiększa się do wartości nagrzewnicy EOLO BC. Dodatkowo, co jest niezbędne do zakończenia pełnej adaptacji to zmiana systemu powietrzno-spalinowego na taki, aby umożliwiał odprowadzenie kondensatu.

Więcej informacji technicznych w dokumentacji technicznej.